بالاترین و نئو آزادیخواهی به سبک ایرانی

 

دوستی لینکی از رفاع دکتر پیمان از جنبش سبز گذاشته بود، و دلیل منفی دادن کاربری رو به این لینک پرسیده بود، فکر کرد جوابش رو اینجا بدم:

دلیل اون منفی اینه که یک عده قابل توجه توی اجتماع ما بین یکسری پارادکسها گم هستند و بجای اینکه قبول کنند که گم هستند و بیشتر مطالعه کنند ترجیحا میدهند داد و بیداد کنند و ادای روشنفکرها رو در بیارند، از آزادی اندیشه صحبت میکنند، اما به دینداران توهین میکنند، ریشه مشکلات رو در ضعف فرهنگی میبینند اما راه حلش رو انقلاب قهر آمیز میدونند، رهبران جنبش رو بخاطر اینکه راه حل رو یک حرکت مسالمت آمیز فرهنگ ساز میدونند، سرزنش میکنند. اما  همزمان انذار میدهند که مصر هم ایران نشود! اصلاح طلبان رو خائن میدونند ولی طرفدار سینه چاک زندانیان سیاسی اصلاح طلب هستند و ... و خلاصه متاسفانه در این شرایط بالاترین رو از محلی برای بسط فرهنگ مدنیت،  تبدیل کردند به محلی برای تخلیه عقده های انباشته شدشون از یک رژیم دیکتاتوری.

نتیجه اش این میشه که نوشته دکتر پیمان نظریه پرداز و مبارز قدیمی به سختی میتونه به صفحه اول بالاترین برسه، یک جمله توهین آمیز به محمد یا الله دیوانه وار مثبت میگیره.

 

/ 0 نظر / 7 بازدید